TV trochu jinak

Kromě klasických televizorů jsou na trhu i speciální, či chcete-li hybridní modely.

Příjem TV na PC

Tak za prvé je to televize v počítači, vyřešená například USB modulem, který se zasune do počítače, a pokud je v tomto modulu zasunuta anténa, slouží jako přijímač digitální televize (DVB-T) nebo televize analogové – nebo k oběma možnostem.

Cestovní TV

Existují cestovní TV, jež v sobě mají vestavěný tuner pro příjem analogové nebo digitální televize. O tom je dobré vědět a tuto variantu můžete nabídnout například při koupi monitoru do dětského pokoje, protože tím kupující – rodič – ušetří místo i peníze za klasickou televizi.

TV s pevným diskem

Na trhu jsou i TV, které mají přímo v sobě zabudovaný pevný disk pro nahrávání televizních pořadů. Bohužel kvůli ochraně autorských práv z nich není možné uložené záznamy kopírovat pro další použití či vypalovat na DVD. Proto se téměř neprodávají. Na druhou stranu zase jsou vhodnými pro lidi, kteří nejsou technicky zdatní a rádi by si nahráli pořad, když na něj nemohou koukat. Následně si ho kdkyoliv později pustí. Ještě jednu výhodu mají a to, že pořad zaznamenávají neustále a to i když ho sledujete. Díky tomu se můžete vrátit o několik minut zpět, pokud jste promeškali nějakou scénu (gól, museli jste si odskočit apod.). Jde tedy o podobnou funkci jako v případě HDD rekordérů – TimeShift.

LCd TV LG s pevným diskem

Přehrávače s TV

A konečně za třetí tu jsou DVD přehrávače s obrazovkou, které jsou přenosné a mohou být, díky speciálním úchytům, umístěny například v autě. Takové modely nepohrdnou ani signálem analogové televize či televize digitální, mnohdy kromě DVD zvládnou i přehrání videa u flash disku, nevadí jim ani hudební soubory. Talkový přístroj je přímo ideální na dovolenou – na dlouhé cesty pro děti, sedící vzadu, nebo např. pro pobyt v kempu, abyste byli – i co se týče zábavy – naprosto soběstační.