Recenze LCD LED TV 46PFL9705 řady Philips 9000 – černá je černou

LCD televizor Philips LED TV 46PFL9705 s úhlopříčkou 117cm vás nadchne svým vzhledem, doslova uchvátí špičkovým obrazem, na zadek se posadíte díky technologii Ambilight Spectra 3, která umocní zážitek ze sledování, ale několik věcí vás rozhodně nepotěší. Podívejte se na recenzi tohoto produktu po třech měsících užívání.

Základem je špičkový panel

Produkt vychází ze série televizorů 9000, kde zaujímá nejvyšší a tudíž královské místo – patří mu pomyslný vrchol. Základem je LCD panel s plným podsvícením. Ten je konstruován v továrně, kde se vyrábí jen ty nejlepší panely určené pro montáže do televizorů.

Po vybalení vás zaujme povrch, který je podobně jako u řady Cinema ze zatmaveného broušeného hliníku. Dá se umístit jak na stěnu, tak na stojan. TV drží pevně a lze ho mírně natáčet v horizontálním směru. Třem bočním stranám (jmenovitě levé, pravé a horní) vévodí LED diody sloužící technologii Ambilight Spectra 3.

Ambilight Spectra 3 - 46PFL9705 Philips

Ambilight Spectra 3

Ta se stará o to, aby zážitek ze sledování dostal nový rozměr. Patentovaná technologie společnosti Philips zvětšuje na stranách televizoru obrazovku promítáním světla ze zadní strany obrazovky na okolní stěnu. Ambilight automaticky nastavuje barvu a jas světla tak, aby odpovídaly obrazu. Výsledkem je pohlcující zážitek ze sledování.

Stěna může mít jakoukoli barvu – v nastavení si určíte která to je – a funkce přizpůsobení stěnám zajistí, že barva světla bude odpovídat obrazu. Již se nebudete díky okolní tmě doma bát, nebudete muset mít zapnutou lampičku, aby vás nebolely oči, o vše se postará Ambilight Spectra 3. Kdo nezažil, nepochopí.

Spotřeba Philips LED TV 46PFL9705

O podsvícení obrazu se stará více než 1 000 LED diod. Velký panel, plné podsvícení LED diodami a Ambilight to vše znamená průměrnou spotřebu elektrické energie 115 wattů (pohybuje se v rozmezí 70 až 130 wattů). Zapnou-li se šetřící funkce (režim ECO) a vypne Ambilight, pak spotřeba klesne ještě o 15 wattů. Pohotovostní režim znamená odběr skvělých 0,1 wattů.

O snížení spotřeby se stará také světelný senzor, který reguluje podsvícení panelu (automaticky rozpozná úrovně světla v místnosti a upraví jas obrazovky). V některých případech (zasvítí-li krátce slunce a za chvilku zhasne) ovšem televizor zbytečně moc rozsvítí. Toho si lze však všimnout při důkladnějším pozorování panelu. LEDky na panelu vytvářejí jasné světlo v jasných oblastech obrazu a ve tmavých oblastech jsou zcela ztlumeny, čímž dochází k úspoře energie a také černá je černá, čímž se blíží zobrazování obrazu u plazmové technologie.

Full HD s plným LED podsvícením panelu - 46PFL9705

Perfect Pixel HD Engine a parametry LED TV 46PFL9705

Technologie Perfect Pixel HD Engine se stará o to, aby se obraz lépe hodil k okolním pixelům a aby tak byl vytvořen přirozenější obraz. Detekuje a následně redukuje i šumy ve všech zdrojích obsahu. Full HD obrazovka s 1 920 x 1 080p pixely, jasem 500 cd/m² a dynamickým kontrastem obrazovky 10 000 000 : 1 je pro oko doslova zážitek. Technologie 400 Hz snižuje typickou reakční dobou na 0,5 ms.

Tím je předurčena nejen pro sledování filmových trháků, ale díky tomu dokonce i ke sportovním utkáním, kde se scéna mění opravdu rychle.Obrazovka je vybavena antireflexní vrstvou, tudíž se téměř neleskne a to ani při slunci a dokonce se na ni neukládá prach. Ten se téměř nezachytává ani na těle televizoru.

Recenze LED TV 46PFL9705 řady Philips 9000

MPEG-2, MPEG-4 i DVB-C

Televizor je vybaven digitálním tunerem schopným přijmout pozemní vysílání ve formátu MPEG-2 a MPEG-4 a nechybí ani DVB-C (pro vysílání po kabelu). V místě s pokrytím MPEG-4 máte možnost sledovat televizní vysílání ve vyšším rozlišení.

Pro připojení zařízení pro sledování satelitního příjmu, Blu-ray přehrávače, videa či DVD HDD rekordéru slouží čtyři HDMI porty (jeden ve specifikaci 1,4 s datovým kanálem), dvě SCART zásuvky a jeden komponentní vstup.

Multimediální funkce TV

LED TV 46PFL9705 nenabízí přímo sledování trojrozměrného obrazu (je pouze Full HD 3D ready), avšak lze si dokoupit příslušenství, kterým ji lze proměnit v 3D TV. Na druhou stranu kromě klasické síťové zásuvky je vybavena Wi-Fi, díky čemuž ji lze bezdrátově připojit k domácí síti a internetu.

Ze sítě si může stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi firmwaru, ale především máte možnost surfovat na internetu, sdílet zařízení umožňující DLNA (umožňuje streamování videa, hudby a fotografií na lokální síti). Zabudované jsou i některé aplikace jako YouTube, Picasa apod. Díky nim je možné přejít na tyto služby bez nutnosti surfovat po stránkách. Co bychom vytkli, je nemožnost přehrávat videa v internetovém prohlížeči – hlásí, že ji chybí technologie pro přehrávání (flash plug-in). Je to škoda, když už je možné svobodně surfovat, a zajímavé, když videa z YouTube (také ve flashi) přehrávat lze.

Test 46PFL9705 - dálkový ovladač

Dálkové ovládání k TV 46PFL9705 – recenze

Dálkového ovládání budí rozporuplné reakce. Je vyrobeno ze stejného materiálu jako televize, vypadá hezky, to ostatní je však již horší. Hlasitost se neovládá středovými tlačítky, na což si budete muset chvilku zvykat. To by zas až tak nevadilo, horší je, že středová tlačítka jsou zdvojena a tak se vám budou jednotlivé funkce ještě dlouho plést.

Také ovládacímu softwaru TV bychom měli hodně co vytknout. Přišlo mi, že vše se dělá tak nějak zdlouhavě. Než se dostanete k volbám, co potřebujete, musíte se proklikat přes složitá menu. Tlačítko pro spuštění elektronického programového průvodce (EPG) na ovladači přitom zcela chybí. Pokud se k němu propracujete, vypne se na pozadí vysílání TV (obraz i zvuk), což je nepochopitelné. Také reakční doba po stisknutí tlačítka je pomalá. Při zapnutí TV musíte počkat přibližně deset sekund na to, než televizor můžete začít vůbec ovládat.

Závěrem testu 46PFL9705

Philips LED TV 46PFL9705 nabízí výjimečnou kvalitu obrazu. Černá je na panelu opravdu černá. Díky technologii Ambilight Spectra 3 se vám bude TV zdát větší, než ve skutečnosti je. Navíc pomáhá očím – nejsou namáhané při pohledu od TV do tmy – díky tomu, že místnost dokáže trochu osvětlit.

O zvuk se starají dva kuželové výškové a dva basové reproduktory s možností automatické úpravy hlasitosti o výkonu dvakrát 15 wattů. Díky Wi-Fi není nutné k TV vést ethernetový kabel. Zabudovaným prohlížečem se dostanete na internetové stránky, i když je pravdou, že vyťukávání písmen pro zadání adresy na ovladači není zrovna uživatelsky nejpřívětivější. 

Největší výtky bych měl právě k ovladači a celému systému ovládání vůbec. Pokud bych to pominul, pak bych televizoru Philips LED TV 46PFL9705 neměl téměř co vytknout.

Hodnocení

+ skvělý obraz
+ zážitek s Ambilight Spectra 3
+ Wi-Fi
+ online služby s možností surfování na jakýchkoliv stránkách
– dálkové ovládání
– pomalý firmware televizoru
– nemám PIP a PAP

Cena: LCD LED TV 46PFL9705 lze pořídit od 55 000 vč. DPH

Technické specifikace – LED TV 46PFL9705 řady Philips 9000 v PDF ke stažení zde.