Princip 3D TV Samsung

Televize od Samsungu jako jediné na českém trhu mají technologii, díky níž můžete sledovat klasický obraz v 3D. Samsung 3D TV dokáží totiž převádět záznam či vysílání z 2D do 3D reality – jakýkoliv film, sportovní přenos, video nebo dokonce fotografie z dovolené.

Takto jsou vybaveny jejich LED TV, LCD TV a plazmové TV. Díky této technologii nemusíte čekat na 3D vysílání, a může si okamžitě převést do 3D oblíbený film, seriál, sportovní přenos pouhým stisknutím tlačítka na dálkovém ovládači. Zdrojem tak může být např. televizní vysílání pozemní nebo satelitní, video z DVD nebo Blu-ray přehrávače či DivX video z USB flash paměti.

Jak funguje princip 3D TV Samsung

Převod obrazu ze 2D do 3D je zajištěn pomocí složitého 10ti stupňového algoritmu. V první fázi dochází k předběžnému zpracování obrazu, následně k získání hloubkových dat z 2D obrazu, zpracování dat a nakonec vytvoření plastického obrazu. To vše se díky vysocevýkonnému čipu Valencia odehrává v reálném čase. Pustíte tedy film, aktivujete speciální brýle a hned můžete sledovat film v třetím rozměru.

3D brýle

Pro sledování tohoto obrazu musíte mít speciální 3D brýle které se dodávají společně s TV (standardně pouze jedny). Ty si stačí nasadit, stisknout na nich tlačítko a aktivovat funkci 3D ovladačem v TV. Brýle jsou k dispozici dvoje. Jedny mají v sobě baterii a s nimi lze obraz sledovat až 50 hodin. Jakmile se bude blížit jejich vybití, začnou blikat, čímž vás na to upozorní. Vy pak musíte vyměnit knoflíkovou baterii. Existují ještě druhé brýle a to s akumulátorem. Ty lze nabíjet. Po dvouhodinovém nabíjení vydrží 30 hodin a po kompletním nabití až 50 hodin v provozu.

Dostupné 3D televizory Samsung

Chcete-li takto sledovat videa, musíte sáhnout po televizorech Samsung 3D z řad označených 3D LED TV, LCD TV, plazma. Konkrétně jde o modely:

Samsung 3D LED TV UE40C8000 – doporučená cena 49 990 Kč
Samsung 3D LCD TV LE40C750 – doporučená cena 34 990 Kč
Samsung 3D plazma TV PS50C7000 – doporučená cena 44 990 Kč