Panasonic Full HD 3D TV

Necelý rok po premiéře 3D technologie na světových výstavách zahajuje společnost Panasonic prodej prvních plazmových Full HD 3D televizorů na českém trhu. Pořídit si můžete hned dva modely – TX-P50VT20 s úhlopříčkou 128 cm a luxusní model TX-P65VT20 s úhlopříčkou 165 cm. Oba televizory mají v základní výbavě i dvoje 3D brýle s aktivní synchronizací a satelitní tuner s podporou 3D vysílání.

Nová řada plazmových televizorů VT20 poskytne mimořádný vizuální zážitek hned dvakrát. Vynikající kvalitou 3D obrazu v plném vysokém rozlišení a výjimečným designem s povrchovou úpravou v bronzové metalíze.

Maximální kvalitu 3D zobrazení garantuje nová generace plazmových panelů s extrémně rychlou odezvou fosforových buněk a 600Hz technologií. Prostorového efektu je docíleno tak, že se obraz vykresluje v plném HD rozlišení pro každé oko zvlášť s frekvencí 60 snímků za sekundu. Výsledkem je perfektně ostrý 3D obraz, který vyplní celý prostor mezi obrazovkou a divákem. Plazmové panely 3D televizorů Panasonic mají certifikaci THX – osvědčení, že podání barev a kvalita zobrazení filmů přesně odpovídá studiovým parametrům.

Bohatá funkční výbava vychází vstříc rozmanitým požadavkům diváka. Televizory si bez problémů přehrají materiál uložený v komprimovaných formátech DivX, MP3, DivX HD a JPEG a nechybí ani možnost nahrávat přímo na externí pevný disk. Také funkce VIERA CAST, která zpřístupňuje internetové služby, rozšiřuje nabídku. Již loni bylo možné přistupovat do kompletního archívu stanice TV NOVA, na videoserver YouTube nebo ke sportovnímu zpravodajství na Eurosportu. Letos bude k dispozici také sociální síť Twitter a populární aplikace Skype. Použití aplikace Skype je absolutně jednoduché a zvládne ho i člověk, který Skype na počítači nikdy nepoužíval. Prostřednictvím USB portu se k televizoru připojí kamera a mikrofon a dálkovým ovládačem zahájíte hovor. Na videohovoru nemá vliv vzdálenost volajícího od televizoru – ať už stojíte poblíž, nebo sedíte na gauči, zvuk i obraz budou perfektní. Díky čtyřem samostatným mikrofonům pro volající se hovoru může zúčastnit i několik lidí najednou.

Plazmový Full HD 3D televizor Panasonic TX-P50VT20 je v prodeji od dubna za doporučenou maloobchodní cenu 56 995 Kč. Vyšší model TX-P65VT20 se prodává od června a stojí 130 000 Kč.