3D TV v prodeji

Máte možnost koupit si první TV vybavené trojrozměrnou technologií 3D. Televize značky Samsung i se speciálními brýlemi najdete v nabídce obchodů Electro World, Euronics, Datart, ale i dalších.

Electro World

V Electro Worldu se 3D televize Samsung nabízí od 14. dubna v prodejnách v Praze Čestlicích, Zličíně a na Černém Mostě. Nyní je již najdete i v ostatních obchodech po celé ČR, kde najdete i 3D TV Panasonic.

Euronics

Televizory s technologií 3D a Blu-ray přehrávače Samsung, 3D brýle a jediný film ve 3D, který je v Česku zatím k dispozici – Monstra versus Vetřelci, je ke koupi v prodejně Euronics v pražském obchodním centru Palladium, ve značkových prodejnách Samsung Centrum v Brně-Olympii, libereckém centru Forum a dalších prodejnách Euronics po celé ČR.

Datart

Také Datart nabízí 3D televize na českém trhu. V nabídce má nejen 3D LED modely od Samsungu, ale také Panasonicu a Philips. Co nejdříve budou následovat i ostatní výrobci. Na prodejnách jsou k dispozici i samostatné 3D brýle a Blu-ray s podporou 3D obrazu.

Řetězce očekávají, zájem zákazníků o 3D plazmové televize i přes jejich vyšší cenu. Například nejvýkonnější model Panasonic s úhlopříčkou 126 centimetrů se bude prodávat za cenu kolem 50 000 korun. Televize s novou technologií se na český trh tak dostaly před světovým šampionátem ve fotbale v Jihoafrické republice, který byl v 3D natáčen. Televizní stanice ale k vysílání pořadů v 3D kvalitě přistupují velice opatrně – česká TV je jistě v tomto formátu vysílat jen tak nebudou, některé zahraniční, které chytíme prostřednictvím satelitu však ano.

Zájem o 3D technologii v poslední době posílil trojrozměrný sci-fi snímek Avatar, který se stal celosvětově nejvýdělečnějším filmem všech dob. Řada výrobců televizorů doufá, že 3D technologie bude pro jejich odvětví stejnou vzpruhou jako přechod od černobílých televizorů k barevným. Po jihokorejské firmě Samsung a japonské Panasonic plánují v létě zahájení prodeje ve světě také další japonské společnosti Sony a Sharp.